درباره فولاد تاج

شرکت فولاد تاج سالهاست که فعالیت خود را در تامین متریال هاي مورد نیاز شرکت ها بعهده گرفته و توانسته نام نیکی در عرضه کننده هاي فولاد آلیاژي به جاي بگذارد. تاکنون توانسته ایم با جمعی از پیمانکاران شرکت هاي نفت و گاز و صنعتی کشور همکاري قابل توجهی راداشته باشیم.

فروش انواع فولاد هاي آلیاژي و مخازن بخار ، استیل ، نسوز ، فولادهاي خواص و سوپرآلیاژ.

(ROUND BAR-PLATE-FLAT BAR): فولادهاي سردکار و گرم کار سمانته سیون

42CrMo4 – 25CrMo4 – 4130 – 4140 – 1/7131 – 1/5920 – 1/2080

2436 /1–2344 /1–2343 /1–2567 /1–1191 /1–1221 /1

(ROUND BAR–PLATE–FLAT BAR): فولادهاي استنلس استیل و نسوز
304L – 316L – 316– 309 – 309S – 310 – 310S – 321 – 1/4841

ورق فولادی، میلگرد فولادی و فولاد آلیاژی

ورق فولادی تولید شده در این روزها که هر کدام از انواع ورق‌ فولادی، برای اهداف خاصی مورد استفاده قرار می‌گیرند. ورق‌ فولادی از مواد مختلفی تشکیل می شود که هر کدام در بخش مختلفی از صنعت و ساخت ساز ساختمان ها به کار می‌روند. همه ی انواع ورق فولادی هر کدام مشخصات فیزیکی و ساختاری خاصی دارند که با توجه به این ساختار از آنها در بخش های مختلف استفاده می شود.

فولادتاج در زمینه خرید و فروش ورق فولادی با ارائه بهترین قیمت ورق فولادی انتخاب مناسب مشتریان عزیز می باشد.

انواع ورق فولادی:

+ ورق فولادی سیاه(ورق فولادی گرم)

+ ورق فولادی گالوانیزه

+ ورق فولادی رنگی

+ ورق فولادی اسید شویی

+ ورق فولادی تین پلیت

+ ورق فولادی کرکره

همچنین از دیگر محصولات فولادتاج میتوان میلگرد فولادی و فولاد آلیاژی را نام برد. خرید میلگرد فولادی، فروش میلگرد فولادی، خرید فولاد آلیاژی، فروش فولاد آلیاژی و قیمت مناسب میلگرد فولادی و فولاد آلیاژی توسط فولادتاج ارائه میگردد.

 

 كربن (C)

 

كربن (C) مهمترين و موثرترين عنصر آلياژي در فولادها مي باشد و بالاترين تاثير را در ساختار آن دارد. هر فولاد آلياژ شده علاوه بر كربن عناصر آلياژي ديگري را نظيرسيليسيم  منگنز  فسفر و گوگرد را به همراه دارد كه اين عناصر به شكلي ناخواسته به هنگام فرآيند توليد در فولاد باقي خواهند ماند.

 

منگنز (Mn)


منگنز (Mn) سرعت خنك شدن بحراني را به شدت كم مي كند به همين دليل  است که سختي پذيري و نقطه تسليم و استحكام نهايي را افزايش مي دهد.با اضافه کردن منگنز تاثيرات خوبی در قابليت هاي آهنگري و جوشكاري فولاد به ایجاد ميشود و به طور قابل ملاحضه اي عمق سختی فولادها را بيشتر مي كند. مهمترين خاصيت آن  منگنز تركيب با گوگرد بوده و از تركيب شدن گوگرد با آهن خودداری مي نمايد.

 

سيليسیم (Si)

سيليسیم (Si) استحكام فولاد را بالا می برد وسختي پذيري را زياد مي كند و مقاومت سايشي را نیز افزايش مي دهد. به دلیل افزايش استحكام تسليم، عنصر اصلي در فولادهاي فنر است. در مقادير بالاي سيليس، سختي پذيري و استحكام فولاد افزايش مي يابد اما اين افزايش همراه با كاهش شكل پذيري و انرژي ضربه است.

 

فسفر (P)

فسفر (P) خاصيت ماشينكاري، براده برداري، شكنندگي در حالت سرد و استحكام در حالت گرم را بالا برده و مقاومت در برابر ضربه را كاهش مي دهد.

 

گوگرد (S)

گوگرد (S) نقطه تسليم و مقاومت در برابر كشش فولاد را تغيير نمي دهد. وجود گوگرد در فولادهاي خوش تراش عامل مهمي است. در حقیقت، اضافه كردن گوگرد به تركيب فولاد يكي از راه هاي افزايش قابليت ماشينكاري، است. زمانیکه ابزار برش روي سطح قطعه كار مي كنند، به دلیل وجود سولفات منگنز طول پليسه ها كوتاه تر مي شوند و نقش روان كار را نيز ايفا مي كنند و در نتيجه صافي سطح بيشتر مي شود.

 

كروم (Cr)

كروم (Cr) كروم عنصر اصلي در فولاد هاي زنگ نزن است. حفظ استحكام و سختي فولاد در دماهاي بالا و شرايط كاري و افزايش مقاومت خوردگي در محيط هاي اكسيدكننده علل اصلي در افزودن كروم به تركيب فولاد افزايش سختي پذيري فولاد است. با افزايش درصد كروم، مقاومت خوردگي فولاد بیشتر مي شود و همچنين در دماهاي بالا مقاومت به اكسيداسيون آن ها زياد خواهد شد.

 

نيكل (Ni)

نيكل (Ni) به عنوان عنصر آلياژي در فولاد به همراه كروم استفاده مي شود. نيكل سختي پذيري فولاد را افزايش مي دهد. نيكل خود به خود باعث افزايش مقاومت خوردگي مي شود.

 

مليبدن (Mo)

مليبدن (Mo) به طور معمول با عناصر ديگر آلياژ مي شود. در فولاد كروم نيكل دار و فولاد منگنزدار سبب ريز دانه سازي می شود و باعث بهبود قابليت جوشكاري مي‌شود و نقطه تسليم و استحكام نهايي را بالا می برد. با ازدياد درصد موليبدن جوش پذيري می يابد.

 

كبالت (Co)

 

كبالت (Co) موجب بهبود استحكام مكانيكي فولاد در برابر دماي بالا مي شود. پس به عنوان يك عنصر آلياژي در فولادهاي ابزاري گرم كار  استفاده می شود.

 

تنگستن (W)

تنگستن (W) كاربرد زيادي در توليد فولاد هاي ابزار داشته و اخيرا در توليد فولادهاي پرآلياژي مقاوم در برابر حرارت نيز استفاده مي شوند. سختي پذيري را افزايش مي دهد و از افت سختي در دماهاي بالا كه امري رايج در نوك ابزار است جلوگيري مي كند.

 

واناديوم (V)

واناديوم (V) با افزودن واناديم به فولادهاي ابزار و آلياژي سختي پذيري آنها افزايش مي‌يابد. واناديم به عنوان عنصرآلياژي در فولادهاي كربني ميكروآلياژي استفاده مي‌شود و تنها به مقدار كمي كافي است تا افزايش قابل توجهي در استحكام فولاد به دست آيد. اين عناصر به تنهايي و يا به صورت تركيبي، مقاومت فولاد را بالا مي برند.

 

تيتانيوم (Ti)

تيتانيوم (Ti) در فولاد هاي ضد زنگ نيز براي از بين بردن اثر مخرب كاربيد كروم مورد استفاده قرار مي گيرد.

 

نيوبيم (Nb)

نيوبيم (Nb) در فولادهاي ضد زنگ اثري مشابه تيتانيوم را داشته و به تنهايي و يا به همراه تيتانيوم مورد استفاده قرار می‌گیرد.

 

آلومينيوم (Al)

آلومينيوم (Al) يكي از قوي‌ترين اكسیژن زداها و نيتروژن زداهاست و بر اساس نتايج بدست آمده تأثير بسيار زيادي براي مقابله با كرنش‌هاي ناشي از پيري دارد. در تركيب با نيتروژن تشكيل نيترور سخت مي‌دهد كه باعث افزايش مقاومت در برابر پوست‌هاي شدن مي‌شود به همين دليل به عنوان عنصري آلياژي براي مقاومت حرارتي فولادها به‌كار مي‌رود.

 

قلع (Sn)

قلع (Sn) نقطه تسليم و مقاومت در برابر كشش فولاد را تغيير نمي دهد ولي در نورد سرد مشكل‌ زا مي‌باشد . زيرا افزايش اين عنصر در فولاد باعث ايجاد تركيباتي مي‌شود كه دماي ذوب آنها پايين مي‌باشد.

 

مس (Cu)

مس (Cu) به عنوان يك فلز آلياژي به تعداد بسيار كمي از فولادها اضافه مي شود. زيرا اين فلز به زير لايه هاي سطحي فولاد تمركز يافته و درفرآيند شكل دهي گرم با نفوذ به مرز دانه ها، حساسيت سطحي را در فولادها به وجود مي‌آورد. لذا به عنوان يك فلز مخرب در فولادها محسوب مي‌گردد. به واسطه حظور مس نقطه تسليم و نسبت نقطه تسليم به استحكام نهايي افزايش مي‌يابد.

 

سرب (Pb)

 

سرب (Pb) باعث كم شدن خاصيت نورد در فولاد مي‌شود. كيفيت سطحي فولاد را كم مي‌كند. به دليل افزايش خاصيت شكل‌گيري فولاد، در فولادهاي اتومات بيشتر مورد استفاده مي باشد.

 

ازت (N)


ازت (N) يك عنصر مخرب مي باشد. ازت (نیتروژن) موجب شكنندگي فولاد شده و خواص خم شدگي آن را تخريب مي نمايد.تاثیر عناصر آلیاژی بر خواص فولاد

 

هيدروژن (H)


هيدروژن (H) هيدروژن يك عنصر مخرب در فولاد تلقي مي‌گردد. زيرا موجب تردي و شكنندگي فولاد مي‌گردد. مخرب‌تر ازنيتروژن بوده و انعطاف‌پذيري را كم مي‌كند.

 

 

 

 

درباره ما

شرکت فولاد تاج سالهاست که فعالیت خود را در تامین متریال هاي مورد نیاز شرکت ها بعهده
گرفته و توانسته نام نیکی در عرضه کننده هاي فولاد آلیاژي به جاي بگذارد .
تاکنون توانسته ایم با جمعی از پیمانکاران شرکت هاي نفت و گاز و صنعتی کشور همکاري قابل توجهی راداشته باشیم.

تماس با فولاد تاج

آدرس : بزرگراه فتح، کیلومتر 5 ، رو به روی فتح 21، مجتمع بازار استیل، بلوک 3، پلاک 142

تلفن : 02166394380

تلفکس : 02166395213

واتساپ : 09399487627

ایمیل : info@foladtaj.com

سلیمی : 09124238990